| CATEGORY: | ELECTRIC PIZZA OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
TABLE TOP ELECTRIC PIZZA OVEN NORTH SPM-30
PICCOLO series, ideal for quick baking in small quantities with energy saving. With mechanical panel.
| Dimensions mm | 590 x 590 x 250H |
| Internal dimensions mm | 360 x 360 x75 |
| Capacity | 1 x 36cm Pizza |
| Temperature | 400 |
| Power | 2,000 W |
| Weight | 23 kg |