| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | MENUMASTER |
MICROWAVE OVEN MENUMASTER RMS510TS
-Touch screen
-Defrost function
-With 5 power levels
-Maximum program time 30 minutes
-Stainless steel inside, metal outside
| Dimensions mm | 508 x 419 x 311 mm |
| Chamber dimensions mm | 330 x 330 x 197 |
| Output power | 1000W |
| Power consumption | 1500W |
| Magnetron | 1 |
| Voltage | 230 Volt. |
| Capacity | 23 liters |
| Weight | 15 kg |