| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | MENUMASTER |
MICROWAVE OVEN MENUMASTER RCS511TS
Stainless steel, electronic with 100 programs.
| Dimensions mm | 559 x 483 x 352 |
| Chamber dimensions mm | 368 x 381 x 216 |
| Output power | 1100W |
| Power consumption | 1600W |
| Magnetron | 1 |
| Voltage | 230 Volt. |
| Capacity | 34 liters |
| Weight | 18,6 kg |