| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
MICROWAVE OVEN PANASONIC BARTSCHER 610839
Functions: Defrost - Heating
2 Magnetron
10 power levels
Touch buttons
Stainless steel construction & ceramic base plate
Interior Lighting
60 minute electronic timer
USB Flash memory option
| External dimensions mm | 420 x 540 x 338H |
| Internal dimensions mm | 330 x 310 x 175H |
| Capacity | 18 lt |
| Power | 2.8kW |
| Microwave power | 1800 Watt |
| Current | 230V |
| Power levels | 10 |
| Magnetron | 2 |
| Weight | 18 kg |