| CATEGORY: | MICROWAVE OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
MICROWAVE OVEN PANASONIC BARTSCHER 610182
WITHOUT TURNTABLE
Functions: Defrost – Heating
60-minute timer
Stainless steel construction
Interior lighting
LED display
| External dimensions mm | 520 x 465 x 312H |
| Internal dimensions mm | 335 x 360 x 200H |
| Capacity | 25 lt |
| Power | 1.5kW |
| Microwave power | 1000 Watt |
| Current | 230V |
| Power levels | 6 |
| Magnetron | 1 |
| Weight | 17.4 kg |