| CATEGORY: | ELECTRIC PIZZA OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | NORTH |
DOUBLE TABLE TOP ELECTRIC PIZZA OVEN NORTH SPM-48
PICCOLO series, ideal for quick baking in small quantities with energy saving. With mechanical panel.
| Dimensions mm | 590 x 590 x 250H |
| Internal dimensions mm | 2X (360 x 360 x 75) |
| Capacity | 2 x 36cm Pizza |
| Temperature | 400 |
| Power | 3,000 W |
| Weight | 33 kg |