| CATEGORY: | ELECTRIC COOKING OVENS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | EKA |
ELECTRIC OVEN WITH HUMIDIFICATION 7x GN1/1 EKA MKF 711 S
-Electromechanical control
-Direct spray humidifier
-2 reversible fans
-Adjustable feet
| Dimensions mm | 730 x 855 x 850H |
| Capacity | 7 x GN 1/1 |
| Distance between positions | 68 mm |
| Temperature | 100ºC - 270ºC |
| Power | 10.4 kW |
| Current | 400V |
| Weight | 96 kg |