| CATEGORY: | INDUCTION COOKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
WALL MOUNTED - DOUBLE - INDUCTION HOB BARTSCHER IK 70DPZ-EB
-THREE-PHASE
-Digital display
-Electronic overheating protection
-85cm cable
-11 power settings on the left and 10 on the right
-10 temperature settings (60ºC -240ºC per 20ºC)
| DIMENSIONS mm | 715 x 485 x 140H |
| HOB DIAMETER | ø235 |
| USEFUL SURFACE | 645x315mm |
| TEMPERATURE | 60-240°C |
| VOLTAGE | 400V |
| POWER | 7ΚW |