| CATEGORY: | VACUUM |
|---|
TABLE-TOP VACUUM LERICA C254
-High quality, made entirely of stainless steel
-Digital panel
-Absolut vacuum sensor
-Water drain in containers
-Easy, external vacuum accessory
-H2out, pump dehumidification cycle
-Inert gas with two spray nozzles
| DIMENSIONS mm | 357x489x328 |
| CHAMBER DIMENSIONS mm | 353x271x160Y |
| SEALING CHAMBER LENGTH | 250 mm |
| PUMP | 4m³/h |
| CURRENT | 230V |
| POWER | 290W |
| WEIGHT | 28 kg |