| CATEGORY: | VACUUM |
|---|---|
| MANUFACTURER: | DYNAMIC |
TABLE-TOP VACUUM DYNAMIC DZ-400G
Stainless steel construction. LED display. Quickly seals bags in less than 6sec and seals in 20-40sec. Ideal for packaging cold cuts/cheese/meats.
| DIMENSIONS mm | 555 x 485 x 475H |
| CHAMBER DIMENSIONS mm | 420x440x150(200) |
| SEAL BAR LENGTH | 400 mm |
| PUMP | 20m³/h |
| POWER | 750W |
| VOLTAGE | 230V |
| WEIGHT | 62 kg |