| CATEGORY: | STERILIZERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | BARTSCHER |
UV KNIFE STERILIZER BARTSCHER
-Opening plexiglass door, black tinted
-Door contact switch
-Timer
-Wall mounting
| DIMENSIONS mm | 420 x 175 x 610H |
| CAPACITY | 9 knives |
| BLADE LENGTH max | 330 mm |
| HANDLE LENGTH max | 145mm |
| STERILIZATION DURATION min | 30 minutes |
| POWER | 160W |