| CATEGORY: | JUICER MAKERS |
|---|---|
| MANUFACTURER: | ZUMOVAL |
JUICER ZUMOVAL Minimatic - auto feed
Perhaps the leading manufacturer of high-performance juicers.
With automatic "feeding".
Available in 3 colors: Orange, Black, Silver
| DIMENSIONS mm | 500 x 450 x 930H |
| Fruits per minute | 15 |
| Bucket capacity | 8kg |
| Waste bin | 9kg |
| Fruit diameter | Ø65 to Ø80 mm |
| Power | 550W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 51 kg |