| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΒΑΦΛΙΕΡΕΣ - PANCAKES |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | NEUMARKER |
ΒΑΦΛΙΕΡΑ ΚΑΘΕΤΟΥ ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ HELIOS - ΜΕ ΠΛΑΚΕΣ ΒΑΦΛΑΣ Americano
Η βάφλα Americano είναι η δημοφιλέστερη βάφλα στην Ελλάδα. Η κλασική στρόγγυλη βάφλα σερβίρεται κυρίως σε πιάτο με παγωτό, σοκολάτα, πραλίνες, σαντιγί και φρούτα.
Βαφλιέρα κάθετου ψησιμάτος Helios σετ με ζευγάρι πλάκες για βάφλα Americano. Η συσκευή ψήνει μια βάφλα στρογγυλή τύπου Americano ∅185mm με πάχος 30mm. Ο χρόνος ψησίματος διαφοροποιείται ανάλογα με το μείγμα αλλά κατά μέσο όρο είναι 3 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα. Η ποσότητα μείγματος και πάλι διαφοροποιείται ανάλογα με το μείγμα αλλά κατά μέσο όρο είναι 190ml.
-Βαριά ανοξείδωτη κατασκευή
-Κάθετο ψήσιμο για βέλτιστη κατανομή ζύμης
-Πλαστικές θερμομονωτικές λαβές
-Αφαιρούμενος δίσκος περισυλλογής υπολειμμάτων για εύκολο καθάρισμα
-Πόδια ρυθμιζόμενα καθ’ ύψος
-Ενδεικτική λυχνία λειτουργίας
-Ψηφιακό χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης με ήχο ειδοποίησης
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ | 240/360 x 405 x 480Υ |
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΒΑΦΛΑΣ | Ø185 x 30mm |
| ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΖΥΜΗΣ | 190ml |
| ΧΡΟΝΟΣ ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ | 3´ 30˝ |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ | 50° – 250°C |
| ΙΣΧΥΣ | 1,6KW |