| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΜΥΛΟI ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | SIGMA |
ΜΥΛΟΣ ΘΡΥΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ SIGMA RF300
ΜΥΛΟΣ ΘΡΥΜΜΑΤΙΣΜΟΥ 2 ΚΥΛΙΝΔΡΩΝ
Συνθλίβει τα στερεά και συγκρατεί τα έλαια των ξηρών καρπών δίνοντας την πάστα όπως πρέπει για να δουλευτεί. Όλα τα κοκκώδη προϊόντα μπορούν να αλεστούν χάρη στο μέγιστο άνοιγμα των 6 mm των κυλίνδρων και τις διαφορετικές ταχύτητές τους. Η λεκάνη συλλογής και τα πλευρικά περιβλήματα είναι από ανοξείδωτο χάλυβα. Η χοάνη φόρτωσης είναι από μη τοξικό υλικό και προστατεύεται από πλέγμα. Το βάρος του των 186 kg αποτελεί ένδειξη μιας πολύ στιβαρής και μακράς διαρκείας μηχανής. Είναι εξοπλισμένο με τροχούς για εύκολη μετακίνηση.
-Στιβαρή, χυτή κατασκευή με κυλίνδρους από γρανίτη υψηλής αντοχής.
-Ανοξείδωτα μαχαίρια/ξύστρες αποσπώμενα.
-Μοχλός ρύθμισης του ανοίγματος των κυλίνδρων.
-Διακόπτης επιλογής της ταχύτητας των κυλίνδρων.
-Χοάνη τροφοδοσίας ανοξείδωτη ηλεκτροστατικά βαμμένη σε άσπρο χρώμα, με προστατευτική περσίδα.
-Ανοξείδωτη μπασίνα περισυλλογής του τελικού προϊοντος.
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ mm | 700 x 640 x 1150Υ |
| ΜΗΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ | 300mm |
| ΆΝΟΙΓΜΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ | εώς 6mm |
| ΙΣΧΥΣ | 1,1kW |
| ΡΕΥΜΑ | 400V |
| ΒΑΡΟΣ | 186 κιλά |