| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΟΥΡΝΟΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΙ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | UNOX |
ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ UNOX 3xGN 1/1 XEVC-0311-E1RM (ONE)
Τεχνολογικά προηγμένος φούρνος combi ικανός να χειριστεί διαφορετικές διαδικασίες μαγειρέματος (αφυδάτωση, ατμός, μαγείρεμα σε χαμηλή θερμοκρασία, μαγείρεμα sous vide, ψήσιμο στο φούρνο, ψήσιμο στη σχάρα, τηγάνισμα στο τηγάνι, αναγέννηση, αναγέννηση πιάτων) και διαδικασίες ψησίματος (φρέσκα και κατεψυγμένα αρτοσκευάσματα και γλυκά). Χάρη στην τεχνολογία εντατικού μαγειρέματος Unox, εγγυάται τέλεια αποτελέσματα για κάθε διαδικασία.
Βασικά χαρακτηριστικά
• ROTOR.Klean™: αυτόματο σύστημα πλύσης
• Θάλαμος μαγειρέματος από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 υψηλής αντοχής με στρογγυλεμένες άκρες
• Διπλό γυαλί
• Φωτισμός θαλάμου μαγειρέματος μέσω ενσωματωμένων φώτων LED στην πόρτα
• Βάσεις δίσκων με σύστημα κατά της ανατροπής
• Σύστημα συλλογής σταγόνων ενσωματωμένο στην πόρτα που λειτουργεί ακόμα και όταν η πόρτα είναι ανοιχτή ανοιχτό
• Σύστημα ανεμιστήρα 4 ταχυτήτων και θερμαντικά στοιχεία υψηλής απόδοσης
• Ενσωματωμένο δοχείο απορρυπαντικού DET&Rinse™
• Δεδομένα Wi-Fi / USB: λήψη/μεταφόρτωση δεδομένων HACCP
• Δεδομένα Wi-Fi / USB: λήψη/μεταφόρτωση προγραμμάτων
Βασικές λειτουργίες μαγειρέματος
Προγράμματα
• 1000+ Προγράμματα
• MIND.Maps™: σχεδιάστε τις διαδικασίες μαγειρέματος απευθείας στην οθόνη
Χειροκίνητο μαγείρεμα
• Θερμοκρασία: 30 °C – 260 °C
• Έως 9 βήματα μαγειρέματος
• CLIMA.Control: υγρασία ή ξηρός αέρας ρυθμισμένος κατά 10%
• Μαγείρεμα Delta T με αισθητήρα πυρήνα
Προηγμένες και αυτόματες λειτουργίες μαγειρέματος
Unox Intensive Cooking
• DRY.Maxi™: εξάγει γρήγορα την υγρασία από τον θάλαμο μαγειρέματος
• STEAM.Maxi™: παράγει κορεσμένο ατμό
• AIR.Maxi™: διαχείριση ανεμιστήρων με αυτόματη αντιστροφή και λειτουργία παλμών
• CLIMALUX™: πλήρης έλεγχος της υγρασίας στον θάλαμο μαγειρέματος
Υπηρεσίες εφαρμογών και web
• Εφαρμογή & webapp για μαγειρική με βάση δεδομένα: ελέγξτε και παρακολουθήστε σε πραγματικό χρόνο τις συνθήκες λειτουργίας των φούρνων σας, δημιουργήστε και μοιραστείτε νέες συνταγές. Η τεχνητή νοημοσύνη μετατρέπει τα δεδομένα κατανάλωσης σε χρήσιμες πληροφορίες και σας επιτρέπει να αυξήσετε τα καθημερινά κέρδη
• Εφαρμογή Top Training: κατεβάστε την εφαρμογή Unox Top.Training και μάθετε βήμα προς βήμα όλα τα μυστικά του πίνακα ελέγχου του νέου σας φούρνου
| Διαστάσεις mm | 750 x 783 x 538Υ |
| Χωρητικότητα | 3 x GN 1/1 |
| Κρέμαση | Αριστερά |
| Απόσταση οδηγών | 67 mm |
| Εύρος θερμοκρασίας | 30-260°C |
| Ισχύς | 5 kW (230V) |
| Ρεύμα | 230V (βασική έκδοση) ή 400V (προαιρετικά) |
| Βάρος | 54kg |
| Σύνδεση νερού | 3/4" εισόδου |