| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΤΡΙΠΛΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΤΡΙΠΛΗ (3+3+5 ΛΙΤ) ΤΖΕΘΑΝ Φ1005
Φριτέζα με 3 κάδους 3+3+5 λίτρων και δυνατότητα επιλογής ισχύος για τον μεγάλο κάδο (μονοφασικό ή τριφασικό).
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού για εύκολο καθαρισμό.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
540 630
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 66 Χ 43 Χ 38Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ 3-4 Λίτ (2τεμ/συσκευή) | 17 X 32 X 20Y |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ 5-7 Λίτ (1τεμ/συσκευή) | 26,5 X 32 X 20Η |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙΟΥ 3-4 Λίτρα (2τεμ/συσκευή) | 13 Χ 25 Χ 11Υ |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙΟΥ 5-7 Λίτρα (1τεμ/συσκευή) | 22 Χ 24 Χ 11Υ |
| ΙΣΧΥΣ | 2 x 2700W/230V & 1 x 3800W/230V |
| ΙΣΧΥΣ (εναλλακτική) | 2 x 2700W/230V & 1 x 4500W/380V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 2 x 3-4 Λίτ & 1 x 5-7 Λίτ |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |