| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (10-13 ΛΙΤΡΑ) ΤΖΕΘΑΝ ΤΧ13 ΤΡΙΦΑΣΙΚΗ
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C .
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης για την αποφυγή ατυχήματος και βλάβης στου ηλεκτρολογικού μέρους.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Διακόπτη περιστροφικό από 0-1 25Aber.
-Ρελέ ισχύος 5,5Kw.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
520
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 37 Χ 64 Χ 44Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΔΟΥ | 32,5 Χ 53 Χ 20Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΛΑΘΙΟΥ | 26 Χ 36 Χ 11Υ ή 13 Χ 36 Χ 11 (2τμχ) εκ. |
| ΙΣΧΥΣ | 8400W/380V |
| ΡΕΥΜΑ | 380V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 10-13 λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |