| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (8-10 ΛΙΤΡΑ) ΤΖΕΘΑΝ Φ700/380 ΤΡΙΦΑΣΙΚΗ
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού για εύκολο καθαρισμό.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C.
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Διακόπτη περιστροφικό από 0-1 25Aber
-Ρελέ ισχύος 5,5Kw.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
435 500
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 36 Χ 57 Χ 44Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ | 32,5 Χ 35 Χ 20Υ εκ.| |
| ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΛΑΘΙΟΥ | 25 Χ 28 Χ 11Υ εκ. |
| ΙΣΧΥΣ | 5100W/380V ή 7500W/380V |
| ΡΕΥΜΑ | 380V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 8-10 λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |