| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΤΖΕΘΑΝ Φ603 5-7 ΛΙΤ ΜΟΝΟΦΑΣΙΚΗ
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού για εύκολο καθαρισμό.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
230
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 27 Χ 43 Χ 38Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ | 26 Χ 32,5 Χ 20Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙΟΥ | 22 Χ 24 Χ 11Υ εκ.| |
| ΙΣΧΥΣ | 3800W |
| ΡΕΥΜΑ | 230V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 5-7 λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |