| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΔΙΠΛΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ - ΔΙΠΛΗ (2 x 10-13 ΛΙΤ) - ΤΖΕΘΑΝ TX26
Φριτέζα 2 κάδων, 10-13 ΛΙΤΡΩΝ, ξεχωριστή, ΤΡΙΦΑΣΙΚΗ, ηλεκτρική σύνδεση ο καθέ κάδος.
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού για εύκολο καθαρισμό.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
870
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ εκ. | 74 Χ 64 Χ 44Υ |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ (2τεμ/συσκευή) εκ. | 32,5 X 53 X 20Y |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙOY (2τεμ/συσκευή) εκ. | 26 Χ 36 Χ 11Y |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙOY (4τεμ/συσκευή) εκ. | 13 Χ 36 Χ 11Y |
| ΙΣΧΥΣ | 2 x 8400W |
| ΡΕΥΜΑ | 380V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 2 x 10-13 Λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C (2τμχ) |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C (2 τμχ) |