| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΔΙΠΛΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ - ΔΙΠΛΗ (2 x 5-7 ΛΙΤ) - ΤΖΕΘΑΝ Φ1003
Φριτέζα 2 κάδων, 5-7 ΛΙΤΡΩΝ, με ξεχωριστή ηλεκτρική σύνδεση ο καθένας, μονοφασικοί.
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Αποσπώμενο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού για εύκολο καθαρισμό.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
380
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ εκ. | 56 Χ 43 Χ 38Υ |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΛΕΚΑΝΗΣ (2τεμ/συσκευή) εκ. | 26 X 32,5 X 20Y |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙOY (2τεμ/συσκευή) εκ. | 22 Χ 24 Χ 11Y |
| ΙΣΧΥΣ | 2 x 3800W |
| ΡΕΥΜΑ | 230V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 2 x 5-7 Λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C (2τμχ) |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C (2 τμχ) |