| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (10-12 ΛΙΤΡΑ) - ΜΕ ΒΡΥΣΑΚΙ - ΤΖΕΘΑΝ ΤΧ5 ΤΡΙΦΑΣΙΚΗ
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Ενσωματωμένο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού.
-Βρύση ¾, Ιταλικής προέλευσης, για εύκολη εξαγωγή του λαδιού.
-Καλάθι τηγανίσματος με ειδική λαβή θερμοπροστασίας για ασφαλή χρήση.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C .
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης για την αποφυγή ατυχήματος και βλάβης στου ηλεκτρολογικού μέρους.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Διακόπτη περιστροφικό από 0-1 25Aber.
-Ρελέ ισχύος 5,5Kw.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
455 520
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 36 Χ 56 Χ 53Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΛΑΘΙΟΥ | 23 Χ 30 Χ 11Υ εκ. |
| ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΒΡΥΣΗΣ | 3/4 |
| ΙΣΧΥΣ | 5100W/380V ή 7500W/380V |
| ΡΕΥΜΑ | 380V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 10-12 λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |