| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΡΙΤΕΖΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | ΤΖΕΤΗΑΝ |
ΦΡΙΤΕΖΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (6-8 ΛΙΤΡΑ) - ΜΕ ΒΡΥΣΑΚΙ - ΤΖΕΘΑΝ Φ701 ΜΟΝΟΦΑΣΙΚΗ
Δυνατή και εύκολη στη χρήση, τηγανίζει με ταχύτητα και σταθερή ποιότητα οποιοδήποτε προϊόν. Ιδανική ακόμη και για τις πιο απαιτητικές κουζίνες. Κατασκευασμένη εξ’ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι (AISI 430).
ΔΙΑΘΕΤΕΙ:
-Ενσωματωμένο, ανοξείδωτο κάδο λαδιού.
-Βρύση ¾ , Ιταλικής προέλευσης, για εύκολη εξαγωγή του λαδιού.
-Θερμοστάτη που ρυθμίζει τη θερμοκρασία από 50-200°C.
-Θερμοστάτη ασφαλείας στους 240°C που διακόπτει τη λειτουργία της συσκευής σε περίπτωση υπερθέρμανσης.
-Ενδεικτική λυχνία ένδειξης θερμότητας (λαμπάκι) που σβήνει μόλις το λάδι φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία.
-Ανοξείδωτο καπάκι για την κάλυψη του κάδου λαδιού όταν η συσκευή δεν χρησιμοποιείται.
-Αποσπώμενο ηλεκτρικό κιβώτιο της φριτέζας για εύκολο καθαρισμό και service της συσκευής.
335
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ | 32 Χ 54 Χ 44Υ εκ. |
| ΔΙΑΣΤΑΣH ΚΑΛΑΘΙΟΥ | 20 Χ 29 Χ 11Υ εκ.| |
| ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΒΡΥΣΗΣ | 3/4 |
| ΙΣΧΥΣ | 3800W |
| ΡΕΥΜΑ | 230V |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 6-8 λίτρα |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ | 50-200 °C |
| ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ | 240 °C |