| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | ΦΟΥΡΝΟΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ ΑΕΡΙΟΥ |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | UNOX |
ΑΕΡΙΟΥ ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΕ ΥΓΡΑΣΙΑ 7x GN1/1 UNOX XV 513G
Φούρνος συνδυασμού ξηρού αέρα-ατμού με αναλογικό έλεγχο και θάλαμο μαγειρέματος από ανοξείδωτο χάλυβα 304. Λειτουργία χρόνου, θερμοκρασίας, ποσοστού ατμού και 2 ταχυτήτων ανεμιστήρα. Επιτρέπει την εκτέλεση παραδοσιακών διαδικασιών μαγειρέματος,
όπως ατμό, ρόδισμα, ψήσιμο στη σχάρα, τηγάνισμα και μαγείρεμα φρέσκων και κατεψυγμένων αρτοσκευασμάτων.
Προηγμένες και αυτόματες λειτουργίες μαγειρέματος
Unox Intensive Cooking
• DRY.Plus: εξάγει γρήγορα την υγρασία από τον θάλαμο μαγειρέματος
• STEAM.Plus: δημιουργεί άμεση υγρασία
• AIR.Plus: πολλαπλοί ανεμιστήρες με όπισθεν και 2 ρυθμίσεις ταχύτητας
Βασικά χαρακτηριστικά
• Θάλαμος μαγειρέματος από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 υψηλής αντοχής
με στρογγυλεμένες άκρες
• Διπλό γυαλί
• Φωτισμός θαλάμου μαγειρέματος μέσω ενσωματωμένων φώτων LED στην
πόρτα
• Βάσεις ταψιών με σύστημα αντι-ανατροπής
• Σύστημα ανεμιστήρα 2 ταχυτήτων και κυκλικά θερμαντικά στοιχεία υψηλής απόδοσης
| Διαστάσεις mm | 860 x 880 x 1144Υ |
| Χωρητικότητα | 7 x GN 1/1 |
| Απόσταση μεταξύ θέσεων | 67 mm |
| Θερμοκρασία | 80ºC - 260ºC |
| Ισχύς αερίου | 17,5 kW |
| Ρεύμα | 230V |
| Βάρος | 100 kg |
| Είσοδος αερίου | 3/4'' |