| ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: | BLAST CHILLER |
|---|---|
| ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ: | TECNODOM |
BLAST CHILLER BLAST FREEZER - 10 GN 1/1 - TECNODOM AT010ISΟ
Λειτουργία Blast Chiller
Σύστημα ταχείας ψύξης όπου η θερμοκρασία του προϊόντος μειώνεται από +70°C σε +3°C σε 90 λεπτά. Η μετάβαση από τους +65°C στους +10°C (κρίσιμο διάστημα για την ανάπτυξη βακτηρίων) γίνεται τόσο γρήγορα που είναι αδύνατη η ανάπτυξή τους. Μέγιστη ποσότητα 25kg. Το φαγητό διατηρείται ασφαλές για 8 ημέρες.
Λειτουργία Shock Freezer
Σύστημα ταχείας ψύξης όπου η θερμοκρασία του προϊόντος μειώνεται από +70°C σε -18°C σε μέγιστο χρόνο 240 λεπτών. Επιτυγχάνεται έτσι η παραγωγή μικροκρυστάλλων για την βέλτιστη συντήρηση του προϊόντος. Μέγιστη ποσότητα 20kg. Το φαγητό διατηρείται ασφαλές για μήνες.
Οι συσκευές της σειράς είναι κατάλληλες και για παγωτό (επίτευξη θερμοκρασίας ως -40°C).
| ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ mm | 750 Χ 740 Χ 1290Υ |
| ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ | 10 GN 1/1 ή 10 ταψιά 60Χ40 |
| ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΑΨΙΩΝ | 70 mm |
| ΡΕΥΜΑ | 230V |
| ΙΣΧΥΣ | 1490W |
| ΨΥΚΤΙΚΟ ΥΓΡΟ | R404A / R507 |